Includi: tutti i seguenti filtri
× Classe 8*
× Paese Albania
Includi: nessuno dei seguenti filtri
× Lingua Italiano
× Paese Germania
× Data 2004
× Nomi Kongoli, Fatos

Trovati 187 documenti.

Risultati da altre ricerche: Biblioteche Empolese-Valdelsa Biblioteche Pisane

Ne nxënësit ushtarë...
0 0 0
Libri Moderni

Stefa, Miliano

Ne nxënësit ushtarë... : poemë / Miliano Stefa

Tirana : Shtëpia botuese Naim Frashëri, 1973

 • Non prenotabile
 • Copie totali: 1
 • In prestito: 0
 • Prenotazioni: 0
Si e ndez dielli llampën elektrike
0 0 0
Libri Moderni

Kodra, Jorgji

Si e ndez dielli llampën elektrike / përkthyer dhe përshtatur nga Jorgji Kodra

Tirana : Shtëpia botuese Naim Frashëri, 1972

 • Non prenotabile
 • Copie totali: 1
 • In prestito: 0
 • Prenotazioni: 0
Në gjiun e kaltër të jonit
0 0 0
Libri Moderni

Peçi, Thanas

Në gjiun e kaltër të jonit : viersha e poema / Thanas Peçi

Tirana : Shtëpia botuese Naim Frashëri, 1971

 • Non prenotabile
 • Copie totali: 1
 • In prestito: 0
 • Prenotazioni: 0
Djloshi Guximtar
0 0 0
Libri Moderni

Gajdar, Arkadi

Djloshi Guximtar / Arkadi Gajdar

Tirana : Shtyp Nish shtypshkronjave Mihal Duri, 1966

 • Non prenotabile
 • Copie totali: 1
 • In prestito: 0
 • Prenotazioni: 0
Miti i sizifit
0 0 0
Libri Moderni

Camus, Albert

Miti i sizifit : ese per absurdin / Alber Kamy ; perktheu nga frengjishtja Petrit Sinani

Tirane : Fan Noli, [200.?]

Rinoqeronti
0 0 0
Libri Moderni

Ionesco, Eugene

Rinoqeronti : drame me tre akte / Euxhen Ionesko ; e perktheu nga origjinali frengjisht Gjergj Zheji

Tirane : Argenta, [200.?]

Vepra
0 0 0
Monografie

Kadaré, Ismail

Vepra / Ismail Kadare

Tirane : Onufri, 0000