Includi: tutti i seguenti filtri
× Classe 8*
× Paese Albania
× Data 2008
Includi: nessuno dei seguenti filtri
× Lingua Italiano
× Paese Germania
× Data 2004
× Nomi Kongoli, Fatos

Trovati 40 documenti.

Risultati da altre ricerche: Biblioteche Empolese-Valdelsa Biblioteche Pisane

Mbreti i hajduteve
0 0 0
Libri Moderni

Funke, Cornelia

Mbreti i hajduteve / Cornelia Funke ; perktheu Ezra Cermjani

Tirane : Botime Dudaj, 2008

Perrallat e pyllit
0 0 0
Libri Moderni

Tafa, Vasilika

Perrallat e pyllit / Vasilika Tafa

Tirane : Ombra Gvg, 2008

Perrallat e giyshit
0 0 0
Libri Moderni

Jorgaqi, Nasho

Perrallat e giyshit / Nasho Jorgaqi

Tirane : Ombra Gvg, 2008

Nina dhe misteri i notes oktave
0 0 0
Libri Moderni

Witcher, Moony

Nina dhe misteri i notes oktave / Moony Witcher ; perktheu nga origjinali: Albana Nexhipi

Tirana : Pegi, 2008

Kopshti sekret
0 0 0
Libri Moderni

Burnett, Frances Hodgson

Kopshti sekret / Frances H. Burnett ; perkthyer nga: Ermira Alia

Tirane : Botimet Toena, 2008

Bormal
0 0 0
Libri Moderni

Canosinaj, Viktor

Bormal : roman / Viktor Canosinaj

Tiranë : Dyrrah, 2008

Përralla
0 0 0
Libri Moderni

Andersen, Hans Christian <1805-1875>

Përralla / Hans Christian Andersen ; përktheu Migena Mata

Tiranë : Bota Shqiptare, 2008

Shtrigat
0 0 0
Libri Moderni

Dahl, Roald

Shtrigat / Roald Dahl ; përktheu Brikena Çabej ; ilustrimet Quentin Blake

Tiranë : Çabej, 2008

Lesi, eja në shtëpi
0 0 0
Libri Moderni

KNIGHT, Eric

Lesi, eja në shtëpi / Eric Knight ; e përktheu Flora Çerku

Tiranë : Bota Shqiptare, 2008

Fabula
0 0 0
Libri Moderni

La Fontaine, Jean de

Fabula / La Fonten ; e perktheu Aida Vishko

[Tirane] : Bota Shqiptare, c2008

Gruaja tridhjetëvjeçare
0 0 0
Libri Moderni

Balzac, Honoré : de

Gruaja tridhjetëvjeçare / Honore de Balzac ; përktheu Luftar Hyka

Tiranë : Toena, 2008

Sherlock Holmes dhe çështja e qenit të Baskervilit
0 0 0
Libri Moderni

Doyle, Arthur Conan

Sherlock Holmes dhe çështja e qenit të Baskervilit : roman / Arthur Conan Doyle ; përktheu nga anglishtja Agim Xh. Dëshnica

Tiranë : Drier, 2008

Gruaja e gjeneralit
0 0 0
Libri Moderni

O'Connor, Joseph

Gruaja e gjeneralit : roman / Joseph O'Connor ; përktheu Jorgji Qirjako

Tiranë : Dituria, 2008

Ortaku
0 0 0
Libri Moderni

Grisham, John

Ortaku : roman / John Grisham ; përkthyernga Aurel Manushi

Tiranë : Dudaj, 2008

Dhimbje guresh
0 0 0
Libri Moderni

Agus, Milena

Dhimbje guresh / Milena Agus ; perktheu nga origjinali Ilirjana Stringa

Tirane : Ideart, 2008

Gjiteh femrat e Amsterdamit
0 0 0
Libri Moderni

Laze, Luan

Gjiteh femrat e Amsterdamit : roman satirik / Luan Laze

Tirane : Shtepia Botuese &#34;Gjergj Fishta&#34;, 2008

Cufo president
0 0 0
Libri Moderni

Bushaka, Gaqo

Cufo president : roman / Gaqo Bushaka ; ilistruar nga Bujar Kapexhiu

[Tirane] : Cabej, c2008

Diell ne mesnate
0 0 0
Libri Moderni

Culi, Diana

Diell ne mesnate : roman / Diana Culi

Tirane : Toena, 2008

Mbreti i verrishtave
0 0 0
Libri Moderni

Tournier, Michel

Mbreti i verrishtave : roman / Michel Tournier ; përktheu nga origjinali: Balil Gjini

Tiranë : Ombra GVG, 2008

Sëmundje dashurie
0 0 0
Libri Moderni

McEwan, Ian

Sëmundje dashurie : roman / Ian McEwan ; përktheu nga origjinali: Albana Kozeli

Tiranë : Skanderbeg books, 2008