Testi di letteratura in lingue diverse dall'italiano

E' possibile raffinare la ricerca cliccando sui filtri proposti (nella colonna a sinistra), oppure utilizzando il box di ricerca veloce o la relativa ricerca avanzata.

Includi: nessuno dei seguenti filtri
× Paese Regno Unito
× Nomi Gide, André
Includi: tutti i seguenti filtri
× Lingue Albanese
× Data 2007

Trovati 15 documenti.

Mostra parametri
Bora
0 0 0
Libri Moderni

Pamuk, Orhan

Bora : roman / Orhan Pamuk ; perktheu nga origjinali turqisht Drita Cetaku-Turdiu

Tirana : Skanderbeg books, c2007

Panteoni i zi
0 0 0
Libri Moderni

Balliu, Fahri

Panteoni i zi : roman / Fahri Balliu

Tirana : Shtepia Botuese 55, [2007]

Ne pritje te Nostradamusit
0 0 0
Libri Moderni

Kongoli, Fatos

Ne pritje te Nostradamusit : tregime / Fatos Kongoli

Tirane : Toena, 2007

Tomi dhe semafori
0 0 0
Libri Moderni

Bushaka, Gaqo

Tomi dhe semafori : vjersha për vogëlushë / Gaqo Bushaka

Tiranë : Ombra, 2007

Burrat e vertete nuk thone kurre me fal
0 0 0
Libri Moderni

Belushi, Jim

Burrat e vertete nuk thone kurre me fal / Jim Belushi ; perktheu nga origjinali Eliona Balilaj

Tirane : Ombra GVG, 2007

Damaret e ujit
0 0 0
Libri Moderni

Kadia, Ilir

Damaret e ujit : tregime / Ilir Kadia

Tirane : Skanderberg books, c2007

Sikur të të shihja përsëri
0 0 0
Libri Moderni

Levy, Marc

Sikur të të shihja përsëri : roman / Marc Levy ; përktheu Nasi Lera

Tiranë : Toena, 2007

Biseda në Paris
0 0 0
Libri Moderni

Bogavac, Branka

Biseda në Paris / Branka Bogavac ; përktheu nga serbishtja Nikolla Sudar

Tiranë : Onufri, 2007

Vepra
0 0 0
Libri Moderni

Konica, Faik

Vepra / Faik Bej Konitza ; zgjodhi dhe pruri Vasilika Sherifi

Tirane : Konica, 2007

Ismaili
0 0 0
Libri Moderni

Zilja, Gezim

Ismaili : nje histori Shqiptare / Gezim Zilja

Albania : Emal, [2007?]

C'eshte liria?
0 0 0
Libri Moderni

Konica, Faik

C'eshte liria? / Faik Konica ; zgjodhi dhe pruri<:> Vasilika Sherifi

Tirane : Konica, 2007

Kufoma
0 0 0
Libri Moderni

Kongoli, Fatos

Kufoma : roman / Fatos Kongoli

Tiranë : Botimet Toena, 2007

Shqiptarë të mëdhenj
0 0 0
Libri Moderni

Shqiptarë të mëdhenj

[Albania] : Shtëpia Botuese`Naim Frashëri`, [2007?]

Karuseli
0 0 0
Libri Moderni

Kongoli, Fatos

Karuseli : roman / Fatos Kongoli

Tirane : Botimet Toena, 2007

Kristal
0 0 0
Libri Moderni

Kadaré, Ismail

Kristal : 60 poezi te zgjedhura / Ismail Kadare

Tirane : Onufri, c2007