Includi: tutti i seguenti filtri
× Classe 8*
× Paese Albania
Includi: nessuno dei seguenti filtri
× Lingua Italiano
× Paese Germania
× Data 2004
× Nomi Kongoli, Fatos
× Data 2009

Trovati 166 documenti.

16 Përralla Klasike
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

16 Përralla Klasike / ilustroi: Carlos Busquets ; përktheu: Virgjil Muci ; redaktoi: Maklena Cabej

[Tirane] : Aeditions, [20..?]

Veronika vendos te vdese
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Coelho, Paulo

Veronika vendos te vdese : roman / Paulo Coelho ; përktheu Nonda Varfi

Tiranë : Botimet Toena, 2012

Kafenetë e Tiranës
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Dhamo, Konstandin

Kafenetë e Tiranës : tregime / Konstandin Dhamo

Tiranë : Botimet Toena, 2005

Paula
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Allende, Isabel

Paula / Isabel Allende ; perkthyer nga Amik Kasoruho

Botimi i trete

Tirane : Dituria, 2007

Ti je e nesërmja
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Zllami, Brunilda

Ti je e nesërmja : roman / Brunilda Zllami

Tiranë : Dudaj, 2012

Pushime në vile
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Wickham, Madeleine

Pushime në vile / Madeleine Wickham

[Tiranë] : Dituria, 2012

Carli dhe fabrika e cokollatave
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Dahl, Roald

Carli dhe fabrika e cokollatave / Roald Dahl ; ilustrimet Quentin Blake ; perktheu Naum Prifti

Tirane : Cabej, 2008

Llampa magjike

Lufte e vogel e perkore
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Dones, Elvira

Lufte e vogel e perkore : roman / Elvira Dones

Tirane : Dudaj, 2012

Stinë e mërzitshme në Olymp
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Kadaré, Ismail

Stinë e mërzitshme në Olymp : tragjedia e Prometheut dhe e një grupi hyjnish në 14 dukje / Ismail Kadare

Tiranë : Onufri, c2002

Dialog me Alain Bosquet
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Kadaré, Ismail - Bosquet, Alain <1919-1998>

Dialog me Alain Bosquet / Ismail Kadare

Bot. 4

Tiranë : Onufri, c2002

Përballë pasqyrës së një gruaje
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Kadaré, Ismail

Përballë pasqyrës së një gruaje : tre romane të shkurtër / Ismail Kadare

Tiranë : Onufri, c2001

Një qen që qan
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Xhuvani, Dhimitër

Një qen që qan / Dhimitër Xhuvani

Tirane : Shtëpia Botuese Mesonjëtorja, 1998

Legjenda shqiptare. Legjenda shqiptare 1: Kostandini dhe Doruntina
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Tafa, Nexhati

Legjenda shqiptare. Legjenda shqiptare 1: Kostandini dhe Doruntina / Nexhati Tafa; ilustruar nga Jozita Shkreli

Tirana : Vëllezërit Tafa SAIT, 2005

[Luani dhe lepuri]
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

[Luani dhe lepuri]

Tirana : Neraida, 1999

Nga përrallat e Ezopit

Antologji poetike (autorë Fierakë) (1760-2012)
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Antologji poetike (autorë Fierakë) (1760-2012)

311 p. : ill. ; 20 cm

Njëzetekatër orë nga jeta e një gruaje
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Cvajg, Stefan

Njëzetekatër orë nga jeta e një gruaje / Stefan Cvajg

Tirane : Shtepia, 2006

Ditë e bardhë e fyer
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Dones, Elvira

Ditë e bardhë e fyer : roman / Elvira Dones

Tirane : Dudaj, 2010

Takohemi neper lutje
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Teresa : di Calcutta

Takohemi neper lutje : poezi / Nene Tereza Gonxhe Bojaxhiu ; zgjodhi e perktheu Visar Zhiti

Tirane : Cabej, stampa 1997

Rasti i cuditshem i vrasjes se qenit ne mesnate
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Haddon, Mark

Rasti i cuditshem i vrasjes se qenit ne mesnate : roman/ Mark Haddon ; e perktheu nga origjinali Ines Ekonomi

I love Tom Hanks
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Dones, Elvira

I love Tom Hanks : përralla moderne / Elvira Dones

Tiranë : Pegi, 2014