Includi: tutti i seguenti filtri
× Classe 8*
× Lingue Albanese
Includi: nessuno dei seguenti filtri
× Lingua Italiano
× Nomi Christie, Agatha
× Target di lettura Giovani, età 16-19

Trovati 194 documenti.

16 Përralla Klasike
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

16 Përralla Klasike / ilustroi: Carlos Busquets ; përktheu: Virgjil Muci ; redaktoi: Maklena Cabej

[Tirane] : Aeditions, [20..?]

Carli dhe fabrika e cokollatave
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Dahl, Roald

Carli dhe fabrika e cokollatave / Roald Dahl ; ilustrimet Quentin Blake ; perktheu Naum Prifti

Tirane : Cabej, 2008

Llampa magjike

Dialog me Alain Bosquet
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Kadaré, Ismail - Bosquet, Alain <1919-1998>

Dialog me Alain Bosquet / Ismail Kadare

Bot. 4

Tiranë : Onufri, c2002

Robin Hud
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Robin Hud / Walt disney

[S. l.], [S. n.]

Bukuroshja e fjetur
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Bukuroshja e fjetur

Melbourne : B. B. Publishing Company ; [S. n.]

Librat e Arte

Anastasia
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Anastasia

Melbourne : B. B. Publishing Company ; [S. n.]

Seria e libra ve te arte

Një qen që qan
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Xhuvani, Dhimitër

Një qen që qan / Dhimitër Xhuvani

Tirane : Shtëpia Botuese Mesonjëtorja, 1998

Legjenda shqiptare. Legjenda shqiptare 1: Kostandini dhe Doruntina
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Tafa, Nexhati

Legjenda shqiptare. Legjenda shqiptare 1: Kostandini dhe Doruntina / Nexhati Tafa; ilustruar nga Jozita Shkreli

Tirana : Vëllezërit Tafa SAIT, 2005

[Luani dhe lepuri]
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

[Luani dhe lepuri]

Tirana : Neraida, 1999

Nga përrallat e Ezopit

Antologji poetike (autorë Fierakë) (1760-2012)
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Antologji poetike (autorë Fierakë) (1760-2012)

311 p. : ill. ; 20 cm

Njëzetekatër orë nga jeta e një gruaje
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Cvajg, Stefan

Njëzetekatër orë nga jeta e një gruaje / Stefan Cvajg

Tirane : Shtepia, 2006

Në kohën e britmës
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Zhiti, Visar

Në kohën e britmës : roman / Visar Zhiti

Tiranë : Omsca-1, 2009

Takohemi neper lutje
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Teresa : di Calcutta

Takohemi neper lutje : poezi / Nene Tereza Gonxhe Bojaxhiu ; zgjodhi e perktheu Visar Zhiti

Tirane : Cabej, stampa 1997

Rasti i cuditshem i vrasjes se qenit ne mesnate
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Haddon, Mark

Rasti i cuditshem i vrasjes se qenit ne mesnate : roman/ Mark Haddon ; e perktheu nga origjinali Ines Ekonomi

I love Tom Hanks
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Dones, Elvira

I love Tom Hanks : përralla moderne / Elvira Dones

Tiranë : Pegi, 2014

Arti si mèekat
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Kadaré, Ismail

Arti si mèekat / Ismail Kadare

Gjemia e mbytur
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Kongoli, Fatos

Gjemia e mbytur : roman / Fatos Kongoli

Aventurat e Sherlok Holms. 1
Mio, i vogli Mio
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Lindgren, Astrid

Mio, i vogli Mio / Astrid Lindgren ; e përktheu Virgjil Muçi

Tiranë : IDK, 2018

Gjergj Kastrioti skënderbeu
Attenzione! Questo titolo è del sistema di Bibliolandia Libri Moderni

Rama, Luan

Gjergj Kastrioti skënderbeu / Luan Rama

Tiranë : Albas, 2017